• יול : 30 : 2017 - פיתוח אפליקציה – התחום הצומח ביותר
  • פבר : 20 : 2017 - על איזה צרכים בניית אפליקציות צריכה לענות?
  • ינו : 23 : 2017 - מה היתרון של שרת vps
  • מאי : 21 : 2015 - טונר למדפסת – סוגים ואיך לבחור
  • נוב : 25 : 2014 - קניה oneplus one

אחד הרגעים הקשים ביותר שאישה יכולה לעבור, בכל גיל שהוא, זה הרגע בו הרופא מודיע לה שעליה לעבור כריתת רחם. עבור נשים שהן אינן אימהות ואין להן ילדים, זה יכול להיות רגע קשה מנשוא, שכן חלום האימהות, בהנחה והן חולמות אותו, עלול להיגנז ברגע אחד.

על פי הנתונים, למעלה מ-5,000 נשים עוברות בשנה כריתת רחם בישראל, מדובר במספר יחסית גדול ובכל זאת מדובר בנושא שאיננו נמצא על סדר היום הציבורי. מדובר על פרוצדורה שכיחה ושגרתית, אשר נשים רבות נאלצות לעבור אותה כתוצאה מגידולים שפירים אשר מופיעים ברחם, דימומים לא סדירים שלא ניתן לטפל בהם באמצעות תרופות וכן כתוצאה מצניחה של אברי האגן. יש לציין שנשים רבות גם נאלצות לעבור כריתת רחם כתוצאה מגידולים ממאירים בצוואר הרחם או בשחלות.

כפי שניתן להבין, מדובר על תהליך לא פשוט, לא מבחינה פיזית אך בוודאי לא מבחינה נפשית. נשים רבות, בפרט צעירות, בוחרות לעבור במהלך הטיפול, ליווי פסיכולוגי על מנת להתמודד עם כל ההשלכות שלו.

טיפול כריתת רחם מתבצע בבית חולים על ידי גניקולוגים ורופאים מומחים, התהליך מתבצע לאחר שסוקרים היטב את הרחם בשביל לגלות האם אכן יש בו שרירנים או גידולים שמחייבים את כריתתו. לצערנו הרב, כבר התגלו מקרים בהם נשים עברו כריתת רחם ולאחר מכן התברר שמדובר בטיפול שלא היה צורך בו, ועל כן הוגשה תביעה כנגד הרופא וכנגד המרכז בו התבצע הטיפול.

צריך לומר, כריתת רחם איננה מחייבת כריתת שחלות, וכן מחקרים רבים מראים שעצם כריתת רחם איננה משפיעה בהכרח על הורמונים ואינם מחייבים הופעה של סימפטומים של גיל המעבר. מחקרים רבים גם הראו שכריתת רחם לא בהכרח מחייבים שינוי בכל מה שקשור למערכות הרבייה, וגם לא בכל מה שקשור למערכת השתן וכן לאפשרות לקיים יחסי מין.

ניתוח כריתת רחם הוא ניתוח סטנדרטי, במובן הזה שהוא מתבצע תחת הרדמה כללית או מקומית (תלוי במטופלת ובדעת המרדים), האשפוז אחרי הניתוח נמשך מספר ימים עד שהאישה מתאוששת ויכולה לצאת הביתה. בעיקרון זמן הניתוח לא יימשך מעבר לשעתיים, בהנחה ואין שום בעיה.

חשוב לומר, אחוזי ההצלחה של הטיפול הם מאוד גבוהים, וברוב המקרים, מיד אחרי הטיפול אפשר לראות שהבעיה בגינה התבצעה הכריתה, נפתרה.

לאחר הניתוח, האישה תישאר כאמור תחת השגחה עד שתשוחרר הביתה ובהמשך היא תעבור שורה של ביקורות במרפאה בשביל לוודא שמצבה תקין.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
קטגוריות: רפואה ובריאות

Comments are closed.

מאמר2

Posted on ינו - 19 - 2018

0 Comment

השקעה בבודפשט

Posted on דצמ - 27 - 2017

0 Comment

הגדלת חזה

Posted on דצמ - 6 - 2017

0 Comment