• יול : 30 : 2017 - פיתוח אפליקציה – התחום הצומח ביותר
  • פבר : 20 : 2017 - על איזה צרכים בניית אפליקציות צריכה לענות?
  • ינו : 23 : 2017 - מה היתרון של שרת vps
  • מאי : 21 : 2015 - טונר למדפסת – סוגים ואיך לבחור
  • נוב : 25 : 2014 - קניה oneplus one

לפני עשור או שתיים אם היית עוצר אדם ברחוב ושואל אותו מה הוא בית החלומות שלו הוא בוודאי היה עונה לך: "בית צמוד קרקע, וילה או קוטג', חצר גדולה עם דשא ירוק וחניה". ואכן, החלום הישראלי וגם האמריקני היה עד לא מכבר להגיע לבית פרטי משלנו. אבל אם תעצרו היום אנשים ברחוב תגלו שהתשובה שלהם השתנתה מקצה לקצה. כבר לא תשמעו אנשים אומרים שהם חולמים על בית פרטי מוקף בגינה כי אם תגלו שאנשים מעדיפים היום לעבור לדירות יוקרה! זה ניכר באופן בולט בקרב בני הגיל השלישי האמיד, אך זה כבר התחיל לחלחל גם לדור הצעיר יותר ונראה שהמהפכה תושלם בקרוב מאוד. אז מה מקור הנהירה הזו של בני הגיל השלישי אחר דירות יוקרה? ואיך קרה שויתרנו על בית-חלומות פרטי על שטח משלנו?

  • זמינות וצפיפות אוכלוסיה. נתחיל בתיאור המציאות. אוכלוסיית העולם הולכת וגדלה והקרקעות הזמינות לבניה הולכות ומצטמצמות. בשל כך, מתכננים היום יותר ויותר בניינים ופחות בתים פרטיים שגוזלים קרקע. כלומר היצע הדירות היום הוא גדול יותר ומגוון יותר מהיצע הבתים צמודי הקרקע.
  • בני הגיל השלישי מחפשים בשלב זה של החיים להתקרב פיזית ומנטאלית למשפחה. פנסיונרים רבים שתרמו את חלקם לעולם העבודה רוצים בערוב ימיהם להתקרב לילדים ולנכדים ובדרך כלל אלו מתגוררים בערים הגדולות (שם ריכזוי התעסוקה הגדולים). הם רוצים להיות מעורבים בגידול הנכדים ולעזור להורים, ובשלב זה הרבה יותר קל למצוא דירת יוקרה מאשר למצוא בית צמוד קרקע בערים הגדולות.
  • בית פרטי זה הוא בית שבדרך כלל כולל לפחות 2 קומות. כלומר: כדי לנוע בבית צריך לעלות במדרגות מקומה ראשונה לקומה שניה וחוזר חלילה. פנסיונרים רבים שכבר גרים בבתים פרטיים מעדיפים לוותר על הבית הפרטי ורווי הקומות לטובת דירת יוקרה שכולה מתרכזת בקומה אחת ואין צורך לעלות ולרדת. מה לעשות ככל שאנחנו מזדקנים הגוף שלנו מסוגל לבצע פחות ופחות פעולות ועלייה מרובה במדרגות עלולה לסכן את חייהם, הלכה למעשה.
  • תחזוקת הבית. תחזוקת בית פרטי עם חצר או גינה, עם חניה, מרתף, עליית גג או גראג', בריכה או הוט-טאב, דורשת תחזוקה יומיומית שוטפת. יש לשאוד לנייוקן הנכס, לטפח את הצמחים בגינה, לנקות את הבריכה, לנקש עשבים, לשתול פרחים עונתיים להרחיק מזיקים, לנקות את המרתף, לסדר את הגראג' ועוד ועוד. כלומר תחזוקת בית פרטי היא תובענית מאוד לעומת תחזוקה של דירה בבניין דירות. ואם רוכשים דירת יוקרה הרי שרוב התחזוקה תתופעל על ידי איש מקצוע מטעם הבניין.
  • דירות יוקרה זמינות היום בעיקר במרכזי ערים גדולות כגון: תל אביב יפו, נתניה, הרצליה, ירושלים וקיסריה. מעבר לדירת יוקרה בערים מרכזיות כגון אלו שמנינו כאן בהכרח מקרב את בן הגיל השלישי למרכזי תרבות, למרכזים רפואיים, למרכזי בידור ופנאי, למרכזי מסחר ובעצם מקרב אותם למרכז העיניינים, וזה מאוד חשוב לפנסיונרים שיש להם זמן פנוי.

אם כן, נראה שיש הרבה סיבות טובות לוותר על חלום הבית הפרטי עם הגינה לטובת דירת יוקרה מרווחת ואלגנטית בעיר גדולה ושוקקת. התופעה הזו מתרחשת בישראל אך במקביל היא מתרחשת בעולם כולו. יש מגמה ברורה וקלה לזיהוי והיא כאן להשאר!.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
קטגוריות: כללי

Comments are closed.

מאמר2

Posted on ינו - 19 - 2018

0 Comment

השקעה בבודפשט

Posted on דצמ - 27 - 2017

0 Comment

הגדלת חזה

Posted on דצמ - 6 - 2017

0 Comment

אופניים חשמליות

Posted on דצמ - 28 - 2011

0 Comment

שערים בטיחותיים לבית

Posted on נוב - 11 - 2012

0 Comment

כריתת רחם

Posted on אוק - 25 - 2017

0 Comment

חנות וירטואלית

Posted on יונ - 27 - 2012

0 Comment